Şan Ajans
Hizmetlerimiz
Çalışmalarımız
Basında
Dinle
Sanatçılar
Referanslar
İrtibat
Anasayfa
 

KÜLTÜREL TANITIM

Zengin kültür mozaikimizin, ülke genelinde tanıtılabilmesi için, seçilen finalistlere yöre özelliklerine göre, Şile Bezi Güzeli, Afrodisias Güzeli, Kırkpınar Güzeli, Kayısı Güzeli, Fındık Güzeli, Çerkez Güzeli, Palmiye Güzeli, Kaymak Güzeli, Pişmaniye Güzeli, Kaplıca Güzeli gibi ünvanlar verilecektir.

Yarışmacılar yörelerini simgeleyen otantik giysiler giyebilecek, Türk örf ve adetlerine uygun olup, il ve ilçe kültürünü yansıtacak biçimde olacak.(Rozet, arma, işleme gibi) Bu konuda yetki genel organizasyona ait olacaktır.

Her bölge, yöresine özgün müzikleri demo olarak hazırlayacak ve modernize edilerek, yarışma süresinde seslendirilmesi için, Şan Ajans'ın müzik direktörüne teslim edilecektir. (Yöreye özgün müzikler, kamuoyu tarafından biliniyor ise, bir telefonla anımsatması yeterli olacaktır.)

Şan Ajans final gecesi TRT 1 'de yayınlanmak üzere, yörelerin tanıtımını hedefleyen 30 saniyelik bir klip hazırlayacaktır. Bu klipte her il ve ilçenin Belediye Başkanı, yöresinin tanıtımını sunarken, beldenin kültürel, tarihi ve turistik vb. tüm özellikleri görüntüde olacaktır.

Yarışmacı katılımının yeterli olmaması veya hiç olmaması halinde, bölgeler, beldelerini organizasyon sayesinde tanıtımını sağlamak amacı ile, final yarışmasına değerli buldukları bir örnek yarışmacıyı, kendi aralarında saptayıp bu organizasyonda yer alabileceklerdir.

Yarışmada birinciliğe hak kazanan il ve ilçenin tanıtımı için ülkemizin ünlü söz yazarı sayın Aşkın TUNA, bir şarkı sözü yazacak, bu şarkı sanatçılarımız tarafından seslendirilecektir.

Organizasyonu üstlenen her bölgede ulusal medya grupları yer alacaktır.

Ödüller:

 

1.Finaliste : 1 adet 0 km. özel otomobil
2.Finaliste : 1 buzdolabı, 1 çamaşır makinesi ve mutfak gereçleri
3.Finaliste : İstanbul'da 5 yıldızlı bir otelde, organizasyon kadrosunda yeralan sanatçılarla birlikte yemek ve aynı otelde 2 kişilik konaklama.

Ayrıca tüm finalistlere sanat piyasasında iş imkanları ( Fotomodellik, mankenlik, oyunculuk gibi.)

 
 

 

 
  Şan Ajans | Hizmetler | Referanslar | Çalışmalar | Basında | Dinle İzle | İletişim | Email | Anasayfa 
 

  Web Tasarim