Şan Ajans
Hizmetlerimiz
Çalışmalarımız
Basında
Dinle
Sanatçılar
Referanslar
İrtibat
Anasayfa
 

***ŞARKINIZ OLSUN ***

“ŞARKI YARIŞMASI”

AMAÇ:

Televizyon, Youtube, Facebook ya da başka bir platformlarda isteyen herkesin katılabileceği ortak bir şarkı üretmek..

ÜRETİLECEK ŞARKININ SÖZLERİNİN OLUŞUMU :

1- Şarkının ilk dizesi tüm takipçilere, katılımcılara duyurulur.. 2- Katılımcılardan, bu ilk dizeye uygun 2. Dize üretmeleri istenir.. 3- Gelen dizelerden, 1. Dizeye en uygun 2. Dize, gerek takipçilerin beğeni çokluğu, gerekse bir jüri tarafından, (yada başka bir şekilde ) seçilir.. 4- Diğer dizeler de aynı şekilde gerçekleştirilerek şarkının sözleri tamamlanır.. 5- Şarkının sözleri kaç dizeden oluşmuş ise o sayıda kişi şarkının sözlerine ve tüm kazanımlarına ortak olmuş olur..

ÜRETİLMİŞ ŞARKI SÖZÜNÜN BESTELENMESİ: 1- Üretilmiş şarkının sözleri (Güfte) tüm takipçilere, katılımcılara, gerekirse halka duyurulur, isteyen herkesin üretilmiş sözlere müzik besteleyebileceği anonsu yapılır.. 2- Katılımcılar tarafından bestelenen şarkının müziği gerekli her platformda tanıtılır ve yine takipçilerin beğeni çokluğu, gerekirse bir jüri tarafından, (yada başka bir şekilde) seçilir..

ÜRETİLMİŞ ŞARKININ ARANJE EDİLMESİ:

1- Sözü müziği üretilmiş şarkı, yine isteyen herkes tarafından aranje edilebilir ve sözün, müziğin seçiminde olduğu gibi aynı şekilde en iyi aranje olarak seçilmiş olur..

ÜRETİLMİŞ VE ARANJE EDİLMİŞ ŞARKININ YORUMLANMASI:

1- Üretilmiş şarkıyı isteyen herkes kendisine göre yorumlayabilir.. 2- Yine önceki aşamalardaki olduğu gibi en iyi yorumcu saptanmış olur..

YARIŞMACILARIN KAZANÇLARI :

1- Sözü, müziği, aranjesi ve yorumlanması tamamlanmış olan şarkı, gerek single olarak, gerekse çok şarkılı bir albüm arasında piyasaya arz edilir.. 2- Şarkıdan elde edilecek gelir ve telif hakları, şarkının oluşumunda finale kalmış tüm yarışmacılar arasında pay edilir..p> 3- Bu yarışmalar her tarz ve her müzik türlerinde uygulanacaktır.

- T Ü M H A K L A R I S A K L I D I R -

 
  Şan Ajans | Hizmetler | Referanslar | Çalışmalar | Basında | Dinle | İletişim | Email | Anasayfa